
Pern hexagonal de grau 8.8
Elements de fixació
Tipus: cargol curt, cargol U-, rentadora plana, cargol hexagonal (rosca completa, rosca parcial), cargol de capçal hexagonal, rentadora de molla, vareta roscada, femella hexagonal
Mida: DIN:M6-M100, DIN:M6-M64, ASME 1/4"-5", 1/2"-2 1/2"
Estàndards de producció: ASME B18.2.1, ASME B18.2.2, ASME B18.22.1, DIN931, DIN933, DIN912, DIN 934, DIN 125, DIN 127, DIN 975, DIN 976, DIN 3570
Acabat: galvanitzat en fred, galvanitzat per immersió en calent, PTFE, zinc-níquel, recobriment negre, normal
Zhengzhou Huitong Pipeline Equipment Co., Ltd. és un dels principals fabricants i proveïdors de cargols hexagonals de grau 8.8 a la Xina. Us donem la benvinguda a comprar el nostre cargol hexagonal de grau 8.8. La nostra fàbrica també accepta comandes personalitzades. Si us plau, gaudiu del nostre preu competitiu i un servei excel·lent.
Pern hexagonal de grau 8.8|Elements de fixació d'acer al carboni d'alta resistència
Un cargol hexagonal de grau 8,8 és un element de fixació-de gran resistència fet d'acer al carboni mitjà que s'ha temperat i temperat, que ofereix una resistència a la tracció mínima de 800 MPa.
- TS Major o igual a 800 MPa
- YS Major o igual a 640 MPa
Certificacions de Zhengzhou Huitong Pipeline Equipment Co., Ltd.:
✅ ISO 9001:2015
✅ MTC 10204 3.1 3.2
✅100% PMI (identificació positiva del material)
✅Prova d'ultrasons (segons ASME VIII)
✅Inspecció de-tercers (SGS/BV/DNV/LR)

Què és el grau 8.8 en cargols?
Els cargols estàndard de grau 8.8 estan fets d'acer d'aliatge de carboni baix o mitjà. Aquests graus d'acer són relativament econòmics i tenen poca resistència. La resistència a la tracció és de 800 MPa i la relació entre la resistència a la fluència i la resistència a la tracció és de 0,8, és a dir, 640 MPa (per a les mides M16 i més petites), i la seva duresa Rockwell està entre B71 - 95. 8.8 Els cargols mètrics es poden augmentar mitjançant la cementació.
Els cargols de grau 8.8 estan fets d'acer al carboni mitjà endurit i temperat. Els cargols de grau 8.8 s'utilitzen en equips ferroviaris, motors elèctrics, motors i equips de processament amb bona resistència a la tracció i funcionen bé a la majoria d'entorns. No funcionen bé en entorns que experimenten temperatures extremes.
Els cargols varien de mida M2 a M100 i M3 a M60 per a diferents tipus de cargols BS 3692 de grau 8.8. Les longituds dels cargols varien de 6 mm a 500 mm i poden ser quadrades, hexagonals, ovals o d'altres tipus.
Especificació del cargol hexagonal de grau 8.8
- Perns d'alta resistència 8.8
- Normes: DIN EN ISO4014 i 4017 DIN931/DIN933 i IS1364/IS1363
- Mida: Dia M de 20 a 100 mm / polzada de 3/4" a 3 1/2"
- Acabat: Pla / zincat / galvanitzat en calent
Preu del cargol hexagonal de grau 8,8 (USD/pc, FOB Xina, abr 2026)
| Mida (mm) | Longitud inferior o igual a 50 mm (USD/pc) | Longitud 50-100 mm (USD/pc) | Length >100 mm (USD/peça) |
| M6 | 0.03–0.05 | 0.05–0.07 | 0.07–0.10 |
| M8 | 0.04–0.06 | 0.06–0.09 | 0.09–0.12 |
| M10 | 0.05–0.08 | 0.08–0.12 | 0.12–0.18 |
| M12 | 0.07–0.10 | 0.10–0.15 | 0.15–0.22 |
| M16 | 0.12–0.18 | 0.18–0.25 | 0.25–0.35 |
| M20 | 0.20–0.28 | 0.28–0.38 | 0.38–0.50 |
| M24 | 0.30–0.40 | 0.40–0.55 | 0.55–0.70 |
| M30 | 0.50–0.70 | 0.70–0.90 | 0.90–1.20 |
Perns d'alta resistència i 8,8 propietats mecàniques
| Graus | Mides | Límit de rendiment (min, MPa) | Resistència a la tracció (min, MPa) | Duresa Rockwell |
| 8.8 | Menor o igual a M16 | 640 | 800 | C22–32 |
| 8.8 | >M16 | 660 | 830 | C23–34 |
Grau 8.8 Longitud del cargol:
- Mínim: 6 mm (micro-perns)
- Màxim: 500 mm (alguns estàndards s'estenen fins a M60)
- Stock estàndard: M10–M30, longituds 30–200 mm
If you require extra-long (>300 mm) Perns de grau 8.8, poseu-vos en contacte amb la nostra fàbrica per a la fabricació personalitzada.
Acabat superficial de cargol hexagonal de grau 8.8
- Plana / Lluminosa
- galvanitzat (electro-platat)
- Galvanitzat per immersió en calent (HDG)
- Zinc-Aliatge de níquel
- PTFE (politetrafluoroetilè)
- Òxid negre
Una guia per evitar trampes a l'hora de comprar cargols
- Especificació del fil: mètric (M) o imperial (polzades)
- Tipus de fil: rosca completa vs. rosca parcial (DIN 933=rosca completa; DIN 931=rosca parcial)
- Tipus de capçal: capçal hexagonal, capçal hexagonal de brida, capçal hexagonal, etc.
- Acabat superficial: depèn de l'entorn de l'aplicació; no escatimeu en aquest cost.
- Número estàndard: DIN / ISO / ASME (Nota: diferents estàndards especifiquen toleràncies dimensionals variables.)
- Marcació de la classe de propietat: Els cargols genuïns de classe 8.8 han de portar la marca "8.8" o "8S" al capçal (segons les normes EN ISO).
Foto del cargol hexagonal de 8,8

Preguntes freqüents:
Què és l'acer al bor de carboni mitjà-?
- El material que s'utilitza habitualment per als cargols de grau 8.8 és l'acer al bor de carboni mitjà-o l'acer d'aliatge de carboni mitjà-que s'ha sofert i trempat.
- En afegir una petita quantitat de bor (0,0005–0,003%) a l'acer al carboni, la seva tempabilitat es millora significativament, donant lloc a una duresa més alta.
Quina diferència hi ha entre els cargols de grau 8.8 i de grau 10.9?
- La diferència rau en la seva força. Els cargols de grau 10,9 tenen una resistència a la fluència de 900 MPa i una resistència a la tracció de 1040 MPa-significativament més alta que els de grau 8,8. Tanmateix, els cargols de grau 10.9 també són considerablement més cars.
Quina diferència hi ha entre els cargols hexagonals DIN 931 i DIN 933?
- Els cargols DIN 931 estan roscats parcialment (mitja-rosca), mentre que els cargols DIN 933 estan totalment roscats.
- Trieu DIN 931 quan la tija del cargol passa per un forat lliure; trieu DIN 933 si es requereix un enganxament total de la rosca al llarg de tota la longitud del cargol.
Es poden utilitzar cargols de grau 8.8 en entorns-d'alta temperatura?
- El límit màxim de temperatura de funcionament dels cargols de grau 8.8 és d'aproximadament 300 graus.
Perns de grau 8.8 vs. cargols d'acer inoxidable (A2-70/A4-70): quin hauríeu de triar?
Depèn de les condicions específiques d'aplicació.
- Resistència: els cargols de grau 8,8 (resistència a la tracció: 800–830 MPa) són significativament més resistents que els cargols A2-70 (700 MPa); per tant, trieu el grau 8.8 per a connexions d'alta tensió.
- Resistència a la corrosió: l'acer inoxidable (grau 304/A2 o 316/A4) supera amb escreix els cargols d'acer al carboni de grau 8.8.
- Preu: els cargols de grau 8,8 solen costar entre un-terç i la meitat-del preu dels cargols d'acer inoxidable.
Quina diferència hi ha entre els cargols-zincats i els-perns d'òxid negre?
- El zincat consisteix a aplicar una capa de zinc a la superfície del cargol-mitjançant galvanització o galvanització en calent-immersió- per proporcionar protecció contra l'òxid.
- L'acabat d'òxid negre consisteix a formar una fina pel·lícula d'òxid negre a la superfície del cargol mitjançant una reacció d'oxidació química; la seva capacitat-preventiva de l'òxid és molt limitada.
Sobre Zhengzhou Huitong Pipeline Equipment Co., LTD.
HT PIPE és un-conegut distribuïdor i exportador. Som un proveïdor de materials d'aliatge inoxidable/carboni/níquel amb 15+ experiència en exportació. No només oferim tubs, plaques, barres rodones, sinó també accessoris per a canonades, brides, etc. Contacteu-nos per obtenir més informació i preus de manera gratuïta.
Autor: Chloe Pu (5 anys a la indústria de l'acer inoxidable, aliatges de níquel i acer al carboni)
Publicat: 15 d'abril de 2026 (hora de Beijing)
Etiquetes populars: cargol hexagonal de grau 8.8, Xina, fabricants, fàbrica, preu, personalitzat
Enviar la consulta










